Slovenská republikaBanskobystrický krajGemer

Teplý Vrch – Hrušovo – Potok – Rovné

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Začíname v dedine Teplý Vrch. Pokračujeme v smere na Padarovce, ale na prvej križovatke za dedinou odbočíme vpravo na Drienčany a Ostrany. Najprv vyšliapeme miernejší kopček a potom je to taká klasika – hore a dole. Po pravej ruke máme pekný výhľad na priehradu Teplý Vrch, Drienčany a okolitú, až neuveriteľne, pokojnú krajinku. Po cca 4km odbočíme opäť vpravo na Hrušovo. Nasleduje zaslúžený oddych vo forme 1500m zjazdíku. Prejdeme Hrušovom a pokračujeme stále rovno cez Potok až do Rovného v úplnej pohodičke, bez prudkých stúpaní, klesaní. V Rovnom si dáme menšiu prestávku pri miestnom pohostinstve. Tu są otáčame a ideme späť na Teplý Vrch po tej istej cyklotrase, ako sme prišli tu (pozn.: na križovatke za Hrušovom, kde są napájame na hlavnú cestu vedúcu z obce Ostrany na Teplý Vrch môžeme odbočiť vpravo a pokračovať asi 800m na salaš, kde sa dá občerstviť.

Cyklistická trasa bola absolvovaná na 2. zraze cyklovozíkov, ktorý sa uskutočnil na Teplom Vrchu. Bližšie info a zraze cyklovozíkov.

Zavrieť reklamu