Slovenská republikaPrešovský krajSpiš

Z Tatranskej Lomnice na Vyšné Hágy

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Cyklotrasu začíname na železničnej stanici v Lomnici, kde sa napojíme na chodník vedúci po pravej strane súbežne s hlavnou cestou č.537. Chodník má po Starý Smokovec asfaltový povrch (miestami rozbitý).

Spočiatku vedie lesom s miernymi stúpaniami a klesaniami. Prechádzame Tatranskú Lesnú a ako sa blížime k Hornému Smokovcu, po ľavej strane sa nám črtajú pekné výhľady na celú Popradskú kotlinu.

Prejdeme centrum Starého Smokovca (možnosť odbočenia po cyklistickej značke na Hrebienok) a za benzínkou, na konci časti Sibír, pokračujeme v smere na Tatranskú Polianku. Chodník už nie je asfaltový, ale miestami je to štrkovitý širší chodník, inde pekný „lesný“ singlík.

Z Tatranskej Polianky máme ďalšiu alternatívu odbočiť na Sliezsky dom. My pokračujeme v smere na Novú Polianku po zelenej turistickej značke. Z Novej Polianky je to už iba na skok na Vyšné Hágy, kde máme možnosť pokračovať ďalej na Štrbské Pleso alebo zbehnúť po žltej do Štôly.

Celá cyklistická trasa je veľmi pekná a nenáročná. Po ľavej strane s výhľadmi na Popradskú kotlinu a po pravej na končiare Vysokých Tatier.

Zavrieť reklamu