Slovenská republikaPrešovský krajSpiš

Štrbské a Popradské pleso

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Popradské pleso

Cyklotrasu začíname na parkovisku pri električkovej zastávke Popradské pleso. Celá trasa na Popradské pleso vedie po asfaltke krásnou a turisticky vyhľadávanou Mengusovskou dolinou, je značená modrou turistickou značkou a je zároveň aj značenou cyklistickou trasou, takže zablúdiť by ste naozaj nemali. Zabrať Vám dá hlavne prvých pár sto metrov , strmšie stúpanie s niekoľkými zákernými zákrutami pokračuje ešte cca 2.5km. Po ich zdolaní sa nám postupne začína odkrývať pekná scenéria a výhľady .

Ostatný zvyšok trasy až po Popradské pleso je už len v miernom stúpaní a zdoláte ho bez menších problémov. Oddýchnuť si však v prípade potreby môžete na niekoľkých miestach/odpočívadlách. Pri plese sa nachádza Chata pri Popradskom plese , kde je možné občerstvenie, vzadu za chatou nájdete detský domček a hojdačky. Okolo celého plesa vedie chodník, ktorý je však prístupný len na pešo. Z Popradského plesa sa späť dostaneme pekným zjazdom po tej istej trase. Okrem cyklistov tu stretnete aj veľa peších turistov, takže odporúčame cyklistom byť ohľaduplný, opatrný a pozorný!, hlavne na zákrutách.

Štrbské pleso, Jazierka lásky

Po peknom zjazde, na konci asfaltky z Popradského plesa, zatáčame vpravo, kde sa miernym stúpaním cez električkové priecestie dostaneme na Štrbské pleso. Na začiatku sledujeme značenie so šípkami (akonáhle prejdeme popod most električkovej trate), ktoré nás dovedie k Jazierkam lásky . Odtiaľto pokračujeme asfaltkou, ktorou sa dostaneme do centra Štrbského plesa. Tu je už len na Vás, čo chcete vidieť a navštíviť. My sme sa boli previesť pri skokanských mostíkoch , odkiaľ sa v lete skáče bungee.

Potom sme prešli kúsok okolo plesa, kde sa dajú urobiť naozaj gýčové fotky a zastavili sme sa pri výhliadke na celú Popradskú a Liptovskú kotlinu . Návštevu plesa sme zakončili pri električkovej stanici, kde sme sa na terase občerstvili kofolou a deti sa vybláznili na trampolíne, hajdačke a spúšťačke . Ku autu sme sa dostali po hlavnej ceste. Môžete však využiť aj tú istú cyklotrasu, ktorou ste prišli (odporúčam, stretnete tam oveľa menej áut).

Zavrieť reklamu