Slovenská republikaPrešovský krajSpiš

Z Popradu do Tatranskej Lomnice

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Trasu začíname v centre mesta Poprad a potom smerom na Matejovce. Odbočíme doľava ku Aqua City. Prejdeme smerom ku futbalovému štadiónu okolo ktorého prejdeme popri plote z ľavej strany. Prejdeme cez bývalý cyklokrosový areál, potom po ceste až do centra Spišskej Soboty. Odtiaľ pokračujeme smerom na Matejovce popod diaľnicu. Pri fabrike zabočíme doľava. Prejdeme popri plote, cez skládku štrku a lúku ku bytovkám v Matejovciach. Prejdeme cez Matejovce na koniec Ul. Lidickej. Tu sa napojíme na poľnú cestu. Na najbližšej odbočke zamierime vpravo. Pokračujeme po zarastenej poľnej ceste do Mlynice.

Prejdeme cez Mlynicu k poľnohospodárskemu družstvu. Tu sa napojíme na poľnú cestu vedúcu popri plote. Po tejto poľnej ceste pokračujeme priamo až do Starej Lesnej. Cez Starú Lesnú prejdeme na hlavnú cestu vedúcu do Tatranskej Lesnej. Keď po pravej strane skončia domy, tak popri ceste začne chodník. Na najbližšom rázcestí (je to v takom miernom údolí) odbočíme doprava na poľnú cestu. Po asi cca 190m na kopci zabočíme doľava smerom na Tatranskú Lomnicu, kde sa pred nami po chvíľke ukáže niekoľko bielych domčekov s kupolami. Sú to teleskopy národného astronomického ústavu.

Odtiaľto pokračujeme po chodníku, cez železničnú trať do Tatranskej Lomnice. V Lomnici si treba nájsť nejaké pohostinstvo a posilniť sa. Z Tatr. Lomnice môžeme pokračovať po hlavnej ceste na Smokovce. Za Tatranskou Lomnicou sa napojíme na chodník, ktorý ide rovnobežne s hlavnou štátnou cestou. Po nejakej, nie veľkej vzdialenosti (asi cca 700m), odbočíme z chodníka doľava a odbočíme na cestu do Starej Lesnej.

Hneď pod železničnou traťou odbočíme doprava. Asi 350m ideme po lesnej asfaltke, ktorá prejde do lesnej cesty. Táto cesta ide zo začiatku viac menej rovnobežne s hlavnou cestou do Smokovca. Prejdeme po dvoch mostoch cez dva potoky. Terén nie je práve najideálnejší (dosť kamenistý), ale dá sa. Stále sa držíme vľavo.

Na druhej odbočke odbočíme doľava. Po krátkej chvíli dorazíme na lesnú asfaltku, ktorá vedie do Novej Lesnej. Netreba nikde odbočovať, len sa držte stále tejto asfaltky, vychutnávajte si jazdu dole kopcom až prídete do dediny. Cez Novú Lesnú prejdite na hlavnú cestu vedúcu do Veľkého Slavkova. Odtiaľto je to už veľmi jednoduché. Stále rovno dole kopcom, smer Veľký Slavkov a Poprad.

Zavrieť reklamu