Slovenská republikaPrešovský krajSpiš

Poprad – Stráže pod Tatrami a okolie

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Prvú cyklotrasu v snehu, v roku 2009, sme absolvovali z Popradu v smere na mestskú časť Stráže pod Tatrami a v priľahlom okolí.

Cyklotrasa začína v centre mesta Poprad, odkiaľ prejdeme podchodom popod železnicnú trať na cestu vedúcu do mestskej časti Stráže pod Tatrami, kde na námestí pred kostolom odbočíme doprava (skoro 180 stupňová otočka) a hneď doľava do krátkeho strmšieho kopčeka. Po asi 150m zabočíme zase vľavo a prejdeme okolo cintorína, ktorý je po našej ľavej strane.

Pokračujeme rovno, kde v miernom stúpaní sa asfaltová cesta zmení na poľnú cestu. Pokračujeme po tejto poľnej ceste. Po 700m sa napojíme na širšiu jemne štrkovitú cestu . Pokračujeme stále rovno a po cca 1400m budeme križovať diaľnicu podchodom. Stále sa držíme tejto cesty, ktorá neskôr končí na križovatke s asfaltkou vedúcou zo Žakoviec do Úsvitu.

Odbočíme doľava a po tejto asfaltke miernym stúpaním prejdeme popri smetisku. Nasleduje krátke klesanie a v mieste, kde sa asflatka točí doprava, tak my pokračujeme rovno na poľnú cestu. Ideme stále rovno a po 700m zatočíme doľava. Poľná cesta neskôr prejde do panelovej cesty. Prejdeme okolo meteo stanice. Po miernom stúpaní budeme opäť križovať dialnicu, tentoraz však nadjazdom.

Za nadjazdom neodbočíme vľavo, ale pokračujeme mierne vpravo, prejdeme okolo ďalšej stanice, v týchto miestach sa nám naskytujú pekné výhľady na Vysoké Tatry). Pokračujeme po poľnej ceste a prejdeme popri kríži, za ktorým sa cesta zatočí doľava. Po pár metroch sa napojíme na poľnú cestu nad mestskou časťou Stráže pod Tatrami, ktorou sme prichádzali.

Zavrieť reklamu