Slovenská republikaPrešovský krajSpiš

Z Popradu do Gánoviec a späť

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Trasu začíname na Námestí Sv. Egídia v Poprade a pokračujeme k nemocnici, okolo starého Juhu smerom k poľnohospodárskemu družstvu Kvetnica.

Prejdeme okolo jazdeckého areálu a za koľajnicami odbočíme doprava. Po poľnej ceste pokračujeme do Gánoviec. Pred dedinou je krátky zjazdík po kamenistej poľnej ceste. Na prvom rázcestí s asfaltkou odbočíme doprava a pokračujeme stále rovno.

Na ďaľšej križovatke odbočíme doprava, potom dole miernym kopcom a na koniec dediny. Za dedinou sa napojíme na poľnú cestu, ktorá vedie okolo Gánoveckých prameňov. Pokračujeme po lúke asi 1 km.

Cesta smeruje dole, my však pôjdeme rovno, alebo ako keby trochu doľava popri lese smerom k Banskej kolónii. Za kolóniou zabočíme doprava a pekným krátkym zjazdom po lúke sa dostaneme k asfaltke vedúcej k rómskej osade. Prejdeme cez cestu a pokračujeme po lúke až k ceste vedúcej do Spišského Štiavnika.

Prejdeme pár metrov popri ceste, smerom k Štiavniku, zabočíme doprava na bočnú cestu. Dosť rozbitou cestou prejdeme popod železničnú trať a zabočíme doprava na lesnú cestu, ktorou ideme popri trati až k obaľovačke pri Poprade. Cesta je miestami zarastená a po daždi aj dosť bahnistá. Terén nie je veľmi členitý s menšími prevýšeniami. Pred obaľovačkou zabočíme doprava. Záver cesty je, ako ináč, na pivku / kofolke pri jazdiarni.

Zavrieť reklamu