Slovenská republikaŽilinský krajLiptov

Okolo Liptovskej Mary – cestná verzia

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Pri tejto cyklistickej trase zablúdiť asi nie je možné a kedže je to uzavretý okruh, môžete ju začať v ktoromkoľvek mieste a vydať sa ktorýmkoľvek smerom.

My sme začínali v Liptovskom Mikuláši a vydali sme sa v smere na Lipt. Trnovec. Pár metrov za Lipt. Mikulášom budete prechádzať okolo Aquaparku Tatralandia a po chvíľke vstupujete do Lipt. Trnovca, kde máte možnosť navštíviť kemp a okúpať sa. Z Lipt. Trnovca pokračujeme v smere na Lipt. Sielnicu. Prechádzame okolo Koliby Gréta a Villy Betula. Obe ponúkajú možnosti výbornej reštaurácie a takisto aj detské ihrisko. Ideálne miesto na prestávku, hlavne ak ťaháte deti v cyklovozíku.

Po krátkom oddychu pokračujeme po hlavnej ceste v smere na Bešeňovú (nedá mi nespomenúť, že pár metrov za Villou Betula sa po ľavej strane nachádza ďalšia pláž, kde je možné osvieženie). Na križovatke za Hliníkom odbočíme na Bobrovník a pokračujeme až ku Veži kostolíka na Liptovskej Mare neďaleko priehradného múra. Veľmi obľúbené miesto na kúpanie s pekným výhľadom na Lipt. Maru v pozadí s Lipt. Mikulášom, po ľavej strane Západné Tatry a napravo Nízke Tatry. Taktiež je tu možnosť navštíviť Archeoskanzem Havránok.

Cyklotrasa pokračuje ďalej panelovou cestou popri priehradnom múre, ktorou prídeme najprv do obce Vlašky, kde odbočíme vľavo a mostom popred priehradný múr prejdeme do obce Vlachy. Odtiaľto pokračujeme cez Krmeš už len rovno v smere na obec Ľubeľa, kde sa na križovatke napojíme na hlavnú cestu č.18, ktorá nás už priamo dovedie naspäť do centra Lipt. Mikuláša.

Zavrieť reklamu