Rakúsko

Letný výlet pre milovníkov záhrad

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Výlet spája cyklotrasu lemovanú vinicami s Thermenradweg a Traisentalskou cyklotrasou.

Od turistického informačného centra v Baden vedie popri kúpeľnom parku cyklocesta Weingarten až do Pfaffstätten, kde sa presunieme na kúpeľnú cyklotrasu Thermenradweg, ktorá nás pozdĺž svedkov priemyselnej minulosti zavedie až k zámku Laxenburg, obľúbenej rezidencií cisárovnej Márie Terézie. Tu si môžeme vychutnať nádherný zámocký park a nahradiť riadidlá za veslovanie na rybníku okolo romantického Franzensburgu.

Po oddychu v zámockom parku pokračujeme po bočných uličkách do obce Münchendorf a odtiaľ po cykloceste Triestingau do Leobersdorf. Na cykloceste odbočíme vľavo pozdĺž kanála Wiener Neustadt a bicyklujeme popri tomto bývalom „prepravcovi“ vôd na sever do Bad Vöslau. Na našej ceste cez kúpeľné mesto míňame kúpele Vöslau s impozantou architektúrou. Ak je teplota primeraná môžeme sa prípadne schladiť šípkou do vody. Späť do Baden sa dostaneme po cykloceste Weingartenradweg. V Gartenstadt nás cesta zavedie priamo okolo najväčšieho rakúskeho rozária, kde sa o nezabudnuteľný vizuálny zážitok postará celkovo 30 tisíc ruží.

Ubytovanie v tomto regióne nájdete tu.

Zavrieť reklamu