Slovenská republikaPrešovský krajSpiš

Kozie chrbty: Z Popradu cez Svit, Kozí kameň a Malý Smolník späť do Popradu

Juraj Falat

Kozy, kameň, nožnice – Skvelé traily pri Poprade

Výborný terén, príjemní ľudia – vyskúšajte!

Na bikovačku do Popradu sa vždy veľmi tešíme. Nielenže tam sú skvelé traily, ale máme tam aj parádnych kamošov. A tento raz sme dostali ponuku v luxusnej verzii – ubytovanie s polpenziou pre 2 osoby plus 1 dieťa – to všetko zdarma.

Od Velického zámočku v Poprade vyrážame po poľnej ceste až do Svitu, kde sa napájame na zelenú značku. Míňame chatovú oblasť v Lopušnej doline a pokračujeme asfaltkou po žltej značke. V ostrej zákrute sa asfaltka mení na „obľúbený“ bikerský podklad – šotolinové stúpanie. Stúpame z osady Lopušná. Najprv ideme po zelenej, ponad Kinderkovú dolinu až po sedlo Tabličky, potom pokračujeme po modrej.

Challenge 1: Kozí kameň

Nasleduje strmý a hlavne dlllhýýý uphill. Kto chce, tlačí, kto vládze, šliape – nevydrží však asi príliš dlho…

Po strmine nahor vás bude čakať ďalšia výzva – KozíKAMEŇ. Pripravte sa na zjazd ako v austrálskom buši – kaktusy, pichliače a bodliaky; akurát tam asi nemajú ešte aj žihľavu. Po strmom úvode sa však terén zmierni na pekný chodník, len občas sa tu nájde nejaký padnutý strom alebo padnutý biker – ináč pohodička. Cieľovou stanicou v tejto časti trasy je hotel v Lopušnej doline. K dispozícii sú kofola, horalky, nanuky – na čo len máte chuť.

Challenge 2: Smolník

Veľmi zjednodušene povedané: čakajú vás len štyri kopčeky a ste na Malom Smolníku. Takže dobre rátajte a nepomýľte sa – zjazd, kopček, zjazd, kopček, zjazd, kopček, zjazd, kopček. A ste hore. Značku budete

Zavrieť reklamu