Rakúsko

Cyklistický okruh Viedenské Alpy

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Ambíciózny cyklistický okruh skrz raj krásnych výhľadov. Východiskovým a konečným bodom je Therme Linsberg Asia v Bad Erlachu.

Výlet spája niektoré z najkrajších cyklotrás viedenských Álp, počnúc časťou EuroVelo 9, ktora vedie po chrbte kopcov Rosalia. Z Walpersbach chodník sprevádzajú dva hrady s výhľadom na hrad Pitten a Seebenstein do Pitten a cez Grimmenstein. Ten vyústi na cykolocestu Feistritztal, ktorý nas zavedie do čarovnej krajiny, ktorá inšpirovala aj filozofa Ludwiga Wittgensteina.

V Otterthal sa spoja cesta 1. triedy a malá časť svetového dedičstva-kolo pre Schwarzatal cykloceste. V Gloggnitz, kde je začiatok a koniec cyklotrasy svetového dedičstva, odporúčame návštevu Múzea Dr. Karl Renner nachádzajúce sa v bývalom sídle veľkého politika, ktorý v rokoch 1918-1920 bol štátnym kancelárom a významne sa zaslúžil o vytvorenie prvej Rakúskej republiky. Pozdĺž Schwarza pokračuje cesta do Neunkirchen, ktorého historické centrum mesta Vás zláka na prechádzku. Potom pokračujte cez Brunn an der Pitten späť do Bad Erlachu.

Ubytovanie v tomto regióne nájdete tu:

Zavrieť reklamu