Slovenská republikaŽilinský krajLiptov

Okolo obce Bobrovec – okruh č.2

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Cyklotrasu začíname v Bobrovci, ktorý opúšťame bočnou uličkou, kde sa po chvíľke asfalt zmení na poľnú cestu. Pred nami sa naskytne pekný pohľad na Západné Tatry. Na ypsilonovej rozbočke berieme, v porovnaní s Okruhom č.1, tentoraz ľavú vetvu, ktorou sa asi po 1300m dostaneme na „križovatku“ poľných ciest (k salašu Pastierska je to odtiaľto naozaj na skok. Na križovatke pokračujeme v cyklistickej trase úplne vľavo, mierne stúpajúc lúčnou cestičkou v smere na Bobrovček (neberte tú hlavnú vychodenú poľnú/šotolinovú cestu, ktorá po chvíľke klesá!). Nasleduje celkom pekná lúčna pasáž, raz hore, raz dole, kde sa nám za chrbtom naskytajú pekné vyhľady na časť Západných Tatier.

Po chvíli sme v obci Bobrovček, odkiaľ asfaltkou prefrčíme do Pavlovej Vsi. Tu točíme vpravo v smere na Lipt. Behárovce, kde sa napojíme na poľnú cestu vedúcu do Lipt. Trnovca. Na tomto úseku sa oplatí pri peknom počasí a dobrej viditeľnosti zastať a otočiť sa, stojí to za to. Asfaltkou prebehneme cez Lipt. Trnovec a na križovatke pokračujeme vľavo v smere na Lipt. Mikuláš a aquapark Tatralandia (my sme zišli ešte do kempu a chvíľku porelaxovali pri Lipt. Mare. Pri aquaparku zabočíme vľavo, prejdeme okolo Western-ového mestečka a ubytovacích apartmánov, za ktorými sa napojíme na poľnú cestu. Tá vyústi na asfaltku, ktorou sa vpravo dostaneme späť do Bobrovca, kde náš cyklistický okruh zakončíme.

Zavrieť reklamu