Slovenská republikaŽilinský krajLiptov

Okolo obce Bobrovec – okruh č.1

Juraj Falat
Stiahnuť GPX
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Cyklotrasu začíname v Bobrovci, ktorý opúšťame bočnou uličkou, kde sa po chvíľke asfalt zmení na poľnú cestu. Pred nami sa naskytne pekný pohľad na Západné Tatry. Na ypsilonovej rozbočke berieme pravú vetvu a po pár metroch nás poľná cesta vypľuje na rozbitejšiu asfaltku, ktorou pokračujeme až k Bobroveckej Vápenici (ešte pred Vápenicou je možnosť odbočiť do ľava na salaš Pastierska a vychutnať si špecialitky z ovčieho mlieka. Odtiaľ je to už len na skok po turistickom chodníku k Rázcestiu na Tokarinách. Tu začína Tatranská magistrála značená červenou farbou. Po magistrále najprv po mostíku cez prvý potok, neskôr cez druhý potôčik, až sa dostávame ku kopcu, ktorý býva väčšinou rozbitý od mechanizmov a bude tu treba miestami potlačiť (hlavne posledná časť je troška strmšia).

Po zdolaní kopčeka sa dostávame na lúky, kde opúšťame magistrálu a točíme vpravo na poľno-lúčnu cestu popri lese . Nasleduje celkom fajn lúčny, nazvem ho, „zjazdík“, ktorý sa dá pri jemnom točení pedálov naozaj vychutnať. Pred nami sa nám otvára panoráma Nízkych Tatier, neskôr aj výhľad na celú obec Bobrovec s dominantnou kostolnou vežou a v pozadí s Liptovskou Marou . Cyklistickú trasu zakončíme kratším zjazdom po rozbitej a kamenistej poľnej ceste, ktorá končí v poľnohospodárskom družstve na Trstenom, odkiaľ je to naozaj na skok späť do Bobrovca.

Zavrieť reklamu