Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Slovenská republikaŽilinský krajLiptov

Malužinský tajch

Juraj Falat
Stiahnuť GPX (71kb)
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Cyklotrasu začíname v obci Malužiná, kde je v prípade potreby možné zaparkovat auto priamo pred Lesnou správou. Najprv nasledujeme modré turistické značenie (síce na mape by to mala byt aj značená cyklotrasa, ale bohužial počas celej trasy sme ani jedno „C“-éčko nevideli, čo je naozaj škoda. Po cca 3,5km sa dostávame na Predné, Y- križovatke. Vľavo by sme pokračovali po modrej do doliny Hondruša. My však odbočujeme vpravo na chatu Tajch.

Prechádzame okolo lokality Krivá, horárne, minerálneho pramena Malužinská kyslá voda až nakoniec prichádzame k cielu cyklotrasy – k Malužinskému tajchu. Na kopčeku sa nachádza chata Tajch, pri ktorej sú stoly, kde je možné sa občerstviť pri peknom pohľade na tajch a okolitú prírodu. My sme volili spät tú istú trasu. Ako alternatívu si však môžete zvoliť podľa mapy značenú cyklotrasu k chate Chorupné a pred Predným sa znova napojíte na asfatku, ktorou sme išli smerom hore.

Tento výjazd môžete zvoliť ako spestrenie k cyklotrase Liptovský Mikuláš na Malužinú, Bobrovec a Žiar.

Informácie o trase

Vzdialenosť
17
Priemerný čas
02:00:00
Obtiažnosť
Ľahká
Vhodné pre bicykel
Horský / MTB
Terén
2% offroad, 98% asfalt
Zavrieť reklamu